Ohad Talmor (CH) + Bob Bowen (USA)
(jazzové duo)
Ohad Talmor - saxofonista, klarinetista a skladatel narozen 4. března 1970 ve francouzském Lyonu, avšak původem z Izraele (nyní izraelsko - švýcarský občan), svou uměleckou dráhu zahájil v roce 1989 ve švýcarské Ženevě, kde po zakončení studia (1976 - 1990) na tamní konzervatoři obdržel diplom v oboru hry na klavír a teorie. V roce 1994 založil společně se švýcarským trumpetistou Carlosem Baumanem formaci Zounds Collective, která v roce 1995 Švýcarsko reprezentovala na CRPLF (soutěži o Cenu francouzsky vysílajících rádií) a ocenění tu také získala. S Baumanem také založili skupinu ‘MuseS’, ve které působili elektro-basista Steve Swallow a bubeník Mike Sarin, s nimiž v letech 1995 a 1997 podnikli rozsáhlá evropská turné.
V roce 1995 odešel do New Yorku, kde hned upoutal pozornost Lee Konitze, Steve Swallowa a Billy Harta a na Manhattanské hudební škole absolvoval jako bakalář. Mezi jeho spolužáky se vyskytovaly i takové osobnosti jako např. Alexandre Rabinovitch, Ludmila Ulehla či Many Albam. Ze široké škály jeho aktivit lze pro ilustraci uvést např. komponování pro klavíristku Marthu Argerich či spolupráci se soubory jako jsou Lucerne String Quartet, The Brecker Bros nebo Lausanne Big Band. Dále také skládá a hraje saxofon ve svých vlasních projektech - např. Ohad Talmor Septet, ve kterém působí Lee Konitz (altsaxofon) či experimentální Other Quartet, jenž spojuje prvky avantgardní klasiky s inovovanými jazzovými originály. Zastává také jednu z ústředních funkcí v organizačním výboru významného evropského multimediálního festivalu ‘Arte Multi Visione Festival 2000’ pořádaného v Itálii. Talmor rovněž figuroval v sestavách několika big bandů, z nichž lze jmenovat např. Jerome Thomas Big Band s trombonistou Rayem Andersonem.
 
Bob Bowen - kontrabasista působící např. v sestavách bandů Ohad Talmor Septet (Lee Konitz - altsax, Ohad Talmor - tenor/sopransax, Russ Johnson - trubka/křídlovka, Jacob Garchik - trombon, Jim Hershman - kytara, Bob Bowen - bass/piccolo bass, Mike Sarin - bicí) či M. O. B. - ‘Matt, Ohad and Bob’ - (Ohad Talmor - tenorsax, Bob Bowen - acc. bass, Matt Wilson - bicí a ostatní). Svou uměleckou kariéru zahájil ve společnosti těch nejlepších jazzmanů Ohia. Po příchodu do New Yorku způsobil senzaci, vystupoval a natáčel s řadou významných muzikantů (např. John Hicks, Tony Purrone, Roseanna Vitro, Lee Konitz, Steve Turre, Mark Murphy, James Moody nebo Al Hirt). Kromě spolupráce s Ohadem se věnuje i dalšímu natáčení - např. ‘Andrea Wolper Album’ z 26. června 1998 (Andrea Wolper - zpěv, Joe Vincent Tranchina - klavír, Hilliard Greene a Bob Bowen - bass, Dave Gibson a Bernice Brooks - bicí, Tom McGrath - percussion).