Město Ústí nad Labem, Ústecký kraj a Kulturní středisko města Ústí nad Labem
pořádají
11. - 15. října 2005
IX. MEZINÁRODNÍ JAZZ & BLUES FESTIVAL
Ústí nad Labem 2005
IX. MEZINÁRODNÍ JAZZ & BLUES FESTIVAL - Ústí nad Labem 2005 - plakát
SLOVO ÚVODEM

úterý 11. října
klub CIRCUS
- 20.00 (50,- Kč)
Velká Hradební 33, 400 01 Ústí n. L., tel.: 475 210 490, 602-448 773, e-mail: honza@circus.cz

JAZZ EFTERRÄTT (CZ) - Praha
Lukáš Chejn (g), Martin Plachý (as), Jan Veverka (tb), Petr Beneš (kb), Tomáš Uhlík (bg), Lukáš Doksanský (ds)

středa 12. října
kavárna BLUE CAFÉ - 20.00 (60,- Kč)
(V. Hradební 52, 400 01 Ústí n. L., tel.: 603-750 845 - Jan Kovácsik),
e-mail: mirka.perinova@volny.cz, mirka.perinova@seznam.cz

EGGNOISE (CZ)
Ondřej Kopička (v, p, fl.), Ondřej Galuška (v, g, tb),
Michal Mravec
(tr), Viktor Haissinger (bg), Honza Malý (ds),
Vláďa Pavlíček (viol., clar.), Honza Mizler (g)
EGGNOISE

čtvrtek 13. října
NÁRODNÍ DŮM - 19.00 (zdarma)
JUNIOR JAZZ 2005
SOUTĚŽ JAZZOVÝCH KAPEL A SÓLISTŮ DO 30TI LET
(poř. Česká jazzová společnost a Národní dům Ústí n. L.)

PIVOVARSKÁ ŠENKOVNA - 20.00 (zdarma)
V. Hradební 235, 400 01 Ústí n. L., tel.: 475 216 015,
e-mail: martin@pivovarskasenkovna.cz, www.pivovarskasenkovna.cz
JAZZ VÝBĚR ÚSTÍ (CZ)
Václav Novák (tr, v), František Cafourek (ts),
Emil Zámečník
(p), Ota Jirgl (b), Jiří Holman (ds)

hosté: Jana Havlová (v), Svatopluk Košvanec (tb)

pátek 14. října
NÁRODNÍ DŮM - 20.00 (350,- Kč)
Velká Hradební 33, 400 01 Ústí n. L., tel.: 475 220 760, e-mail: narodni.dum@quick.cz

VÍTĚZ JUNIOR JAZZ 2005

GRZEGORZ KARNAS QUINTET (PL)
Grzegorz Karnas Michal Tokaj Radek Nowicki Maciek Garbowski Sebastian Frankiewicz
Grzegorz Karnas (v), Michal Tokaj (p), Radek Nowicki (sax), Maciek Garbowski (db),
Sebastian Frankiewicz (ds)

WILL CALHOUN'S AZA
Greg Osby Jean-Paul Bourelly Orrin Evans Melvin Gibbs Will Calhoun
Greg Osby (sax), Jean-Paul Bourelly (g), Orrin Evans (p, kb), Melvin Gibbs (b),
Will Calhoun (ds, electronics)

klub CIRCUS - po skončení hlavního programu
Velká Hradební 33, 400 01 Ústí n. L., tel.: 475 210 490, 602-448 773, e-mail: honza@circus.cz

sobota 15. října
NÁRODNÍ DŮM - 20.00 (300,- Kč)
Velká Hradební 33, 400 01 Ústí n. L., tel.: 475 220 760, e-mail: narodni.dum@quick.cz

JOYCE Y GRUPO (BR)

Joyce Tutty Moreno Rodolfo Stroeter Nailor ‘Proveta’ Azevedo
Joyce (g, v), Tutty Moreno (ds), Rodolfo Stroeter (db), Nailor ‘Proveta’ Azevedo (brass, ww)
Jediný koncert v ČR!! * Poprvé v ČR!!

AL FOSTER QUARTET (USA)
Al Foster Eli DeGibri Kevin Hays Doug Weiss
Al Foster (ds), Eli DeGibri (sax), Kevin Hays (p), Doug Weiss (db)
Jediný koncert v ČR!! * Poprvé v ČR!!

DEBORAH COLEMAN BAND (USA)
Deborah Coleman Hiro Suzuki Mike Nordberg Dan Hickey
Deborah Coleman (g, v), Hiro Suzuki (g), Mike Nordberg (b), Dan Hickey (ds)

Jediný koncert v ČR!! * Poprvé v ČR!!

klub CIRCUS - po skončení hlavního programu
Velká Hradební 33, 400 01 Ústí n. L., tel.: 475 210 490, 602-448 773, e-mail: honza@circus.cz


VSTUPNÉ: ÚTERÝ - Circus - 50,- Kč; STŘEDA - Blue Café - 60,- Kč; ČTVRTEK - vše zadarmo; PÁTEK - 350,- Kč; SOBOTA - 300,- Kč;
PÁTEK + SOBOTA - 500,- Kč
Předprodej: Národní dům - tel. 475 220 760 (objednávka vstupenek i na fakturu),
Corso - tel. 475 500 462, Informační středisko, Hradiště 9 - tel. 475 220 233
1998
1999
Na festivalu doposud účinkovali např.: Franco Ambrosetti, Laurie Antonioli, Carmine Appice, Long John Baldry, Charles Roscoe Beck, Dick Bird, Sugar Blue, BLUE BOX HEROES, Robert Boddin, Bob Bowen, Tom Brechtlein, Jozef Brisuda, Omar Rodríguez Calvo, Jerry Campbell, Butch Coulter, Lazaro Cruz, Eb Davis, Rudolf Dašek, Elton Dean, Bronislaw Duży, John Etheridge, Petr Dvorský, Mike del Ferro, Robben Ford, Sebastian Frankiewicz, Liam Genockey, Grzegorz Grzyb, Jan Hajnal, James Harries, THE HOLMES BROTHERS, Jaromír Honzák, Hugh Hopper, Slawomir Jaskulke, Jan Kořínek, Svatopluk Košvanec, Jiří George Kozel, Karin Krog, René Lacko, Peter Lipa, Bob Malach, Matthew Mitchell, Queen Esther Morrow, NAJ PONK TRIO, Zbigniew Namyslowski, NORMAL GARDEN, Krzystof Pacan, Aladár Pege, Roman Pokorný, John R. Purcell, Robo Ragan, Lulo Reinhardt, THE ROADCASTERS, Osian Roberts, Michael Roetsch, ROSANNA & ZÉLIA, Christian Rover, Christoph Schweizer, Lonnie Shields, Jerzy ‘Jorgos’ Skolias, Jiří Slavíček, Jan Smoczynski, SPRINGHILL, Frank Stauch, T. M. Stevens, Miloš Suchomel, Jaroslav Erno Šedivý, Jozef ‘Dodo’ Šošoka, Lubomír Šrámek, Martin Šulc, Aki Takase, Ohad Talmor, THOMY & CO, Přemek Tomšíček, Liber Torriente, Pat Travers, TRES HOMBRES, TROPICAL TRANSFORM, Laco Tropp, František Uhlíř, James ‘Blood’ Ulmer, Michal Urbaniak, Mika Urbaniak, Ramón Valle, Emil Viklický, Olgierd ‘Olo’ Walicki, Monty Waters, Reto Weber, Jacob Young, Radek Zapadlo a mnoho dalších...