CHRIS DUARTE
(*16. 2. 1963 San Antonio, Texas) - kytara, zpěv

Blues-rockový kytarista a zpěvák Chris Duarte začal na kytaru hrát ve 14ti a v 15ti dostal od mámy první kytaru zn. Supro. O rok později, kdy opustil rodné San Antonio a přestěhoval se do Austinu, jeho hudební kariéra víceméně započala. Hodně poslouchal AC/DC, Yes, Al DiMeolu či Johna McLaughlina a zpočátku působil převážně v lokálních jazzových a fusion formacích (Main Street, Night Train), kde sbíral zkušenosti a zdokonaloval znalosti harmonie a stupnic. Peněz za hraní tenkrát moc neměl, tak aby nemusel do práce, chodil ještě hrát do stylově různě zaměřených dalších kapel. Hodně cvičil, a to se mu vyplatilo. Stal se žádaným sidemanem a vybudoval si renomé hlavně spoluprací s Julií Burrell, The Diana Cantu Bandem a The Bad Boys.
 

Koncem 80. let 20. stol. však začal mít problémy s drogami a kvůli závislosti na heroinu skončil v léčebně. S pomocí bratra Barta a hlavně manželky Patricie se mu podařilo vzchopit a r. 1991 založil trio The Chris Duarte Group stylově zaměřené na blues - styl který miloval, ale do té doby moc nehrál. S nadšením se vrhli na koncertování a v polovině 90. let odehráli neuvěřitelných 300 vystoupení za rok! (Dodnes realizují v průměru 200 ročně!) Začali ale také natáčet alba - po skvělém debutu Texas Sugar Strat Magic následovalo hodně ‘našláplé’ Tailspin Headwhack s výborně znějícími kytarami a naprogramovanými loopy. Dalším bylo o něco ‘hodnější’, ale příjemné Love Is Greater Than Me a v srpnu 2003 vyšlo opět vysoce energetické CD Romp. Vzniklo během pouhých 10ti dnů (!) ve studiu Sweet Tea (Oxford, Mississippi) pod produkčním dohledem Dennise Herringa. (Osvědčil se na Texas Sugar Strat Magic). Chris hraje maximálně pocitově, exploze energie střídají něžné pasáže plné emocí. Hodně improvizuje, tudíž pokaždé trochu jinak. A to je prý cesta, jak si zachovat radost z hudby i při tak vražedném počtu vystoupení... Nástrojové vybavení v posledních letech moc neměnil. Po této stránce to má ke své spokojenosti vyřešené.

Omar & The Howlers - Boogie Man (Ruf Rec. 10. 2. 2004)  Chris Duarte Group - Blue Velocity (Blues Bureau Int'L 31. 7. 2007)