PATRICK MOORE
(* 1. 10. 1969) - baskytara

Americký virtuózní basista, kontrabasista, talentovaný producent, skladatel a aranžér, jakož i envirormentální aktivista Joseph Patrick Moore začal v 80. letech 20. stol. nejprve s altsaxofonem a o něco později přesedlal na bicí, nakonec se ale definitivně rozhodl pro bas. Hru na basovou kytaru a kontrabas studoval v l. 1988 - 91 na knoxvilleské University of Tennessee, v r. 1992 pak odešel do Memphisu (Tennessee), kde začal společně s mnohými vynikajícími hráči vystupovat v nočních klubech především na Beale Street. V tomto období si ale i nadále hudební vzdělání prohluboval, získal prestižní stipendium Milta Hintona a institucí National Academy of Recording Arts & Sciences byl též nominován na ocenění ‘Premiere Player’. V r. 1997 se odstěhoval do Atlanty (Georgia), kde žije dodnes, velmi brzo tu začal spolupracovat s kmenovým ‘surrealistou’ nezávislého labelu Capricorn Records Brucem Hamptonem a jeho formací Fiji Mariners.

Kultovní legenda a guru jamového muzicírování - Hampton - pravidelně přizvával řadu muzikantů k nejrůznějším hostování, snad nejznámější je jeho festivalový projekt H.O.R.D.E. Při tomto turné v r. 1997 tak měl Patrick možnost osobně poznat a komunikovat s obrovským množstvím kreativních umělců jako např. Jimmy Herring nebo Rob Wasserman atd. Po rozloučení se s Fiji Mariners přichází do hick-hopového bandu country-rapperů BlueGround UnderGrass, kde funguje coby přínosná posila po více než 2 roky a společně absolvují bezpočet produkcí. I během těchto hektických zájezdních aktivit si však nachází čas pro sólová natáčení i studiovou práci s vlastním jazovým triem The E.M.P. Project. Stejně tak výčet muzikantů, na jejichž nahrávkách se dosud podílel, je takřka nekonečný - Chris Duarte, Bill Kahler, Buzz Amato, Donna Hopkins, Andrew Carlton, Bill Thurman atd., atd.

BlueGround UnderGrass - NewGround (BGUG Music 2001)   Joseph Patrick Moore - Decade 1996 - 2005 (Blue Canoe Rec. 30. 5. 2006)