ROB TOWNSEND
(* 7. 7. 1947 Leicester, Leicestershire) - bicí, percussions

Stejně jako v případě ostatních Manfreds to bylo právě hluboké zalíbení v jazzu, které Roberta Townsenda k muzice přivedlo v jeho rodném Leicesteru již na konci let 60tých. Zásadní zvrat v jeho kariéře ovšem nastal, když se setkal s Rogerem Chapmanem a Charlie Whitneyem. Britská formace Family byla jednou z nejkreativnějších a nejoriginálnějších kapel novátorsky kombinujících základní bluesový formát s takřka operní invencí při uplatňování pestrého nástrojového obsazení, ve kterém nechyběly např. housle či flétna, v oněch prvotních a vesměs kytarových časech šlo o postupy bezmála nevídané. Po 7 vynikajících albech a 4 singlových hitech se skupina rozpadla, což ovšem Robův profesionální vzestup nepozastavilo. Brzy se opět objevuje na předních příčkách žebříčků s ansámblem Medicine Head či jako spoluhráč anglického zpěváka, úspěšného autora a klavíristy Petera Skellerna, posléze usedá za bicí v legendárním bandu Memphise Slima a později doprovází jednoho z nejúspěšnějších rock’n’rollových kytaristů Duana Eddyho.


V r. 1982, kdy bubenickou židli v sestavě The Blues Band uvolnil Hughie Flint, dochází ke zcela přirozené záměně a Rob tento post zastává dodnes, s vervou si ovšem užívá každé příležitosti zabouchat si s vynikajícími The Manfreds.

Family - Music in a Doll's House (Reprise Records červenec 1968)   Medicine Head - Don't Stop The Dance (Angel Air 7. 3. 2005)