Vážení příznivci Jazz&Blues festivalu,

v sekci GALERIE naleznete FOTOGRAFIE z XI. ročníku Mezinárodního JAZZ&BLUES festivalu.

 

Zde si můžete stáhnout ČLÁNKY, které o Jazz&Blues festivalu otiskly některé deníky či týdeniky:

Al Kooper: muž, který byl při tom - Tomáš S. Polívka, 17.10.2007
11. Jazz & Blues festival zve elitu - Radek Strnad, 18.10.2007
Fesival hostí legendy jazzu a blues - Jiří Needrle, 18.10.2007
Bluesrock hvězd postavil lidi na nohy - Radek Strnad, 22.10.2007
Ústí zažilo velké hudební hody - Jiří Needrle, 22.10.2007


Článek, který vyšel v Nových Ústeckých Přehledech si můžete přečíst níže. Jeho autorem je Jaroslav Pichlík.
 

VELKEJ JAZZ-BLUESOVEJ VEJVAR V NÁROĎÁKU
ve dnech 17. - 24. X. 07, skrývající se pod označením ‘XI. MEZINÁRODNÍ JAZZ & BLUES FESTIVAL’, bych popsal jen jednou větou: to tu fakt ještě nebylo!

Víc o tom psát pokládám za nevhodné z mé strany, když jsem se zúčastnil jen jednoho dne, i když dle mého úsudku toho nejlepšího. Samozřejmě bych se rád rozněžnil o kytarovém masakru Chrise Duartea, o skvělém Paulu Jonesovi s jeho MANFREDS, kdy se svým vystupováním anglického lorda prezentoval přes polovinu největších hitů někdejších Manfred Mann - vč. svých pověstných tanečků a úklon publiku, o neskutečně drtivém dojmu z vystoupení TEN YEARS AFTER a konečně i noblesním závěru v podání chodící encyklopedie americké hudební kultury, jak správně vystihl pan ředitel Ivan Dostál ve svém krátkém úvodu, Al Koopera s jeho současnou skupinou FUNKY FACULTY.

Aristokratická prezentace jeho jazz-bluesových improvizací s tím úžasným ‘nikdy nevím, kdy skončím’, vč. toho, jak se v závěru objevil v hledišti půl metru od nás a některý dokonce trochu vomet svým flitrovým pláštíkem, byla z pohledu těch, co ho sledujeme ze 60tejch, opravdu neuvěřitelná… - Nojo, tak takhle nějak bych o tom mohl hovořit, aniž bych kecal. Jenže by to byly pořád tyhlety sice čtivý, ale přesto spíš společenský cancy. Takže doufám, že napíše někdo povolanější - třeba právě I. Dostál. Nebo že by Fred prolomil konečně své mnohaleté publicistické mlčení? Každopádně - i kdyby se na to oba vysrali - poučka, z letošního ročníku plynoucí, zní: ‘Dostál na Hrad!’ (pic)