Vážení přátelé jazzu a blues…

MEZINÁRODNÍ JAZZ & BLUES FESTIVAL v Ústí nad Labem se přehoupl do druhé desítky let trvání a věřím, že mu všichni popřejeme ještě mnoho roků navíc.

Situace se oproti počátkům změnila, a to k dobrému. Troufnu si tvrdit, že je již plně respektován nejen v rodině jazzových festivalů českých, ale i v zahraničí.


Např. spolehlivě pravidelnými účastníky jsou redaktoři takřka největších evropských jazzových novin - Jazz Zeitung ze SRN (na rozdíl od pražských) a jejich články jsou velkou propagací našeho města. Vstupenky prodáváme i v našem partnerském jazz klubu v Drážďanech. Hlavní dík v zatím desetileté festivalové historii ale patří všem návštěvníkům. Zdaleka to dnes už nejsou jen místní, obvykle přijíždějí lidé z Mostu, Chomutova, Prahy, ale i Pardubic, Trutnova a jiných míst. Samozřejmě, že bez podpory města Města Ústí n. L., Ústeckého kraje a letos poprvé i Ministerstva kultury ČR, ovšem i mnoha dalších sponzorů by nebylo možno takovouto událost vůbec pořádat. Vždyť se jedná o v podstatě trochu větší klubové prostory a vstupné by jinak muselo být velmi vysoké. Jedině tak se nám daří udržet je v přijatelném - ústeckém limitu.
Jazzová i bluesová hudba má mnoho tváří a je těžké určovat hranice, kterých se máme při koncipování pořadu držet. Nechci, abychom se ubírali pouze jedním směrem a ani v minulých ročnících jsme takto nečinili. Snad proto možná může někdo mít při tom letošním pocit, že jsme žánrové meze jazzu & blues překročili až příliš.

To ale při návštěvě XI. MEZINÁRODNÍHO JAZZ & BLUES FESTIVALU 2007 posuďte sami!!

Ivan Dostál
ředitel KS města Ústí n. L.

 

Plakátek festivalu:

Festivalová trička můžete zakoupit přímo ve dny konání festivalu. Na zadní straně naleznete všechny učínkující za celou existenci festivalu.
Jejich cena je 210,- Kč

   

 

VSTUPNÉ na festival:

středa zdarma
čtvrtek zdarma
pátek 300,- Kč
sobota 400,- Kč
středa
100,- Kč
pá + so
- 650,-
VŠECHNY DNY (pá, so, st) - 600,-

 

Předprodej vtupenek:

Národní dům
tel. 475 220 760 (objednávka vstupenek i na fakturu)

 

Kontakt

NÁRODNÍ DŮM,
Kulturní středisko města Ústí nad Labem

Velká Hradební 33,
400 21 Ústí nad Labem

ředitel ND +420 475 220 646