Vážení přátelé jazzu a blues…

MEZINÁRODNÍ JAZZ & BLUES FESTIVAL v Ústí nad Labem se přehoupl do druhé desítky let trvání a věřím, že mu všichni popřejeme ještě mnoho roků navíc. Letos se však jmenuje XII. BUDWEISER BUDVAR MEZINÁRODNÍ JAZZ & BLUES FESTIVAL ÚSTÍ NAD LABEM 2008. Hlavním partnerem se stal slavný pivovar a bez jeho finanční podpory by tento ročník v takové sestavě, jakou Vám nabízíme, proběhnout nemohl.
Situace se oproti počátkům změnila, a to k dobrému. Troufnu si tvrdit, že je již plně respektován nejen v rodině jazzových festivalů českých, ale i v zahraničí.

Např. spolehlivě pravidelnými účastníky jsou redaktoři takřka největších evropských jazzových novin - Jazz Zeitung ze SRN (narozdíl od pražských) a jejich články jsou velkou propagací našeho města. Vstupenky prodáváme i v našem partnerském jazz klubu v Drážďanech. Hlavní dík v zatím 12tileté festivalové historii ale patří všem návštěvníkům. Zdaleka to dnes už nejsou jen místní, obvykle přijíždějí lidé z Mostu, Chomutova, Prahy, ale i Pardubic, Trutnova a jiných míst. Samozřejmě, že bez podpory Města Ústí n. L., Ústeckého kraje, Ministerstva kultury ČR, ovšem i mnoha dalších sponzorů by vůbec nebylo možno takovouto událost pořádat.
Jazzová i bluesová hudba má mnoho tváří a je těžké určovat hranice, kterých se máme při koncipování pořadu držet. Nechci, abychom se ubírali pouze jedním směrem a ani v minulých ročnících jsme takto nečinili. Snad proto možná může někdo mít při tom letošním pocit, že jsme žánrové meze jazzu & blues překročili až příliš. To ale při návštěvě XII. BUDWEISER BUDVAR MEZINÁRODNÍHO JAZZ & BLUES FESTIVALU 2008 posuďte sami!!

Ivan Dostál
ředitel festivalu

   

 

VSTUPNÉ na festival:

čtvrtek zdarma
pátek 300,- Kč
sobota 400,- Kč
úterý
150,- Kč
pá + so
- 600,-
VŠECHNY DNY (pá, so, st) - 650,-

 
Předprodej vtupenek:

Národní dům, tel. 475 220 760

Inf. středisko, tel.: 475 220 233

Ticketstream: tel.224 263 049

Kontakt

NÁRODNÍ DŮM,
Kulturní středisko města Ústí nad Labem

Velká Hradební 33,
400 21 Ústí nad Labem

ředitel ND +420 475 220 646
 

 

 

Plakátek festivalu:

Pozvánka od Yardy Pichlíka:

Obálka brožury:

 

Trička festivalu: