SHAUN BOOKER SHAUN BOOKER HBC113 - Shaun BOOKER & Sean CARNEY - ‘Rock Me Baby’ (BB King)Shaun Booker DammitShaun BookerThe Shaun Booker Blues Bandshaun bookerThe Shaun Booker Band
Columbuská muzikantka pevně zakořeněná v gospelu a s notnou energií, jak sama říká, zdědila jí po babičce, co se s 9 dětmi těžce protloukala od mississippského Meridianu přes michiganský Warren po ohijský Columbus. Už jako 3letou jí nechávala zpívat v kostele. Životním vzorem je jí Ella Fitzgerald. V memphiské ulici Beale Street, rodišti blues, stojí socha Williama Christophera Handyho, jenž je považován za zakladatele žánru. Každoročně je zde na věhlasné soutěži International Blues Challenge udílena cena Kings of Beale Street Award, v roce 2012 ji s kapelou obdržela právě Shaun a kritika tvrdila, že v jejím případě jde spíše o císařovnu. Předskakovala tennesseeské Chicago-electric-rhythm'n'blues-soulové ‘královně blues’ Koko Taylor, absolvovala na 250 vystoupení po celém Středozápadě a během 3 dekád intenzivního koncertování dospěla ve všestrannou umělkyni. Dlouhodobě spolupracuje s columbuským bluesmanem, kytaristou a zpěvákem Seanem Carneyem, prezidentem neziskové organizace Columbus Blues Alliance. Ohnivým a hluboce oduševnělým projevem připomíná ranou Tinu Turnerovou. K současnému evropskému zájezdu poznamenává: ‘Jsem nadšená a ráda představím ansámbl pro nadcházející turné: Boris Livchits na basu, Brandon Pettiford na bicí a cincinnatský kytarista Noah Wotherspoon. Myslím, že je to znamenitá kapela, která bude ve východní Evropě USA výtečně zastupovat, a že se na podzim budeme všichni skvěle bavit!

Sean Carney & Shaun Booker - Blue Plate Special (Sean Carney 2015)Lil’ Red & The Rooster - Soul Burnin’ (Lil’ Red Records 2017)