Kulhánek-Holeček-Razím-Kowacz JAN HOLEČEK (* 15. 4. 1969 Praha) Luboš Andršt Blues Band - Crossroads (ukázka z DVD Blues Alive & Well)

Pianista, zpěvák, hráč na klávesy Hammond a moog začal s klavírem na lidové škole umění v pražských Vokovicích již v 6ti, což vydržel 5 let, kdy převážila touha po tenisové kariéře. Ta však vzala za své na střední škole. Tehdy se mu do ruky poprvé dostaly vinyly z 1. pol. 70. a konce 60. l. 20. stol. a život natrvalo poznamenaly. Závěrem 80. l. zpíval v kultovní hardrockové kapele Freeway Jam a koncem r. 1996. se stejné role zhostil u hardrockerů Red Baron Band (redbaronband.com), příležitostně obsluhoval i varhany a natočil 2 desky - The First Album (Avik 2000) a In The Light (Avik 2003). V r. 2005 se potkává s Jaroslavem Ernem Šedivým (jazzfestul.cz), s nímž v březnu 2006 organizuje vzpomínkový koncert na Ivana Kunta, Vladimíra Padrůňka a Hynka Žalčíka, během kterého také poprvé po 33 letech vystoupil obnovený Energit v obsazení: Luboš Andršt (lubosandrst.cz), Erno Šedivý, Vladimír Guma Kulhánek a J. Holeček. Vzápětí vznikla myšlenka pokračovat i mimo rámec akce, což se stalo skutečností… V pol. r. 2008 se dostavila nabídka nastoupit do Blues Bandu Luboše Andršta na post zpěváka a varhaníka, jíž obratem přijal.
Čas od času účinkuje v příležitostném bluesrockovém uskupení Kuhorako (music69.cz), southern-blues-hardrockové formaci Afterglow (afterglowband.cz) atp.

Luboš Andršt - DVD Blues Alive & Well (Joe’s Garage 2011)