Christoph Reuter CHRISTOPH REUTER (* 1977 Dessau) ‘Klassik improvisiert!’ 1. Teil mit Christoph Reuter

Berlínský pianista, skladatel, klávesista a perkusista studoval jazzový klavír a hudební pedagogiku na akademii Hannse Eislera (hfm-berlin.de) a konzervatoři múzických a divadelních umění "Felix Mendelssohn Bartholdy" v Lipsku (hmt-leipzig.de). Studium uzavřel absolventským koncertem u Richarda Alana Beiracha. Od r.  2006 spolupracuje s nejžádanějším německým kabaretním umělcem, moderátorem, komikem a autorem Dr. Eckartem von Hirschhausenem (hirschhausen.com). Po r. 2007 složil tři rozsáhlé klavírní kusy, pro sasko-anhaltský festival soudobé hudby Impuls (impulsfestival.de) vytvořil na objednávku tituly Die Himmelsscheibe, Teufelsspiegel a dílo pro 2 orchestry a klavír Doppelhelix (2008) a ruku v ruce s Cristin Claas partituru dětské opery (2010) Oskar und die Groschenbande s libretem Andrease Hillgera (oskars-projekt.de), jejíž premiéru uvedlo pod dohledem nezávislé režisérky a herečky Silke Wallstein desavské divadlo Anhaltisches Theater (anhaltisches-theater.de) v březnu 2012 v rámci prestižního Kurt Weill Festu (kurt-weill.de). K další premiéře došlo v pondělí 25. 2. 2013 v Hamburku pod vedením tamní muzikoložky Dr. Claudie Cerachowitz a ještě téhož roku vznikl komediální muzikál Sarg niemals nie.
Rovněž komponuje pro mnohá znamenitá tělesa - Anhaltische Philharmonie Dessau, Staatskapelle Halle, Filmorchester Babelsberg atp. - pěvecké sbory i kapely a píše filmovou i scénickou hudbu - např. pro Schauspielhaus Zürich (schauspielhaus.ch).
Kromě sólových vystoupení také účinkuje s elektro-jazzbandem Ye:Solar (yesolar.de). Věnuje se však i pedagogické publicistice: Improvise! (Acoustic Music Books 2007) či Impro Piano 1 (Hofmeister Verlag 2012).
christophreuter.de

Christoph Reuter - Edvard Grieg Improvisationen (2014)