Jan Uvira: Moje trio mělo být... kvarteto JAN UVIRA Jan UviraJan UviraJan UviraJan UviraUvira/Bruno/Hafizi Trio - J.A.B.L.Y. (Live in F-M)
Mladý jazzový pianista a skladatel, rodák z Frýdku-Místku a absolvent zdejší základní umělecké školy, se v březnu 2011 zúčastnil krajského kola soutěže ve hře na klavír v Karviné a v mimořádně silné konkurenci obsadil 2. místo. Později studoval na pražské Konzervatoři Jaroslava Ježka (kjj.cz) u Mateje Benka a Iriny Kondratěnko. Odtud zamířil na renomovaný polský institut (Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach), kde ho vedl věhlasný pianista Wojciech Niedziela. V roce 2015 podstoupil na holandské univerzitě CodartsRotterdamu roční stáž (lektoři: Rob van Bavel a Franz von Chossy), během níž založil s bulharským bubeníkem Martinem Hafizim a italským kontrabasistou Alessiem Brunem pianové trio. Mimoto fungoval např. ve frýdecko-místecké pop-rock'n'rollové formaci Bublifunk aj.

"Hodně se toho změnilo, v kapele je nový pianista Honza Uvira. Je mu 25 let a je to nejlepší pianista, jaký kdy v kapele hrál, schopný, úžasný…" Laco Deczi
David Stypka & Bandjeez ‎- Čaruj (Sweetsen Records 2014)